
De impact van Covid-19 op het leven van Ulfa uit Pangandaran
We horen en lezen dagelijks hier in Nederland wat het Covid-19 virus voor effect heeft op jongeren. Wat voor gevolgen het heeft met betrekking tot school en studie. Maar hoe is dat als je in Indonesië woont en in je eindexamen jaar van de hogere middelbare school zit? Op verzoek van haar sponsor vroegen we het aan Ulfa, een van de kinderen uit ons ‘sponsor een kind project’. Hieronder haar verhaal.
“De corona pandemie maakt me zenuwachtig omdat dit virus iedereen kan aanvallen zonder leeftijdsbeperkingen. De impact van deze coronapandemie is erg groot en zeer schadelijk voor de gemeenschap, met name arbeiders, handelaren en studenten. En ik als student heb moeite met het volgen van online lessen van school in deze pandemie. Waarom heb ik moeite? Omdat de online lessen niet zo effectief zijn als face-to-face lessen op school. Leraren die niet optimaal zijn in het geven van de lessen en het verstrekken van materiaal. De leraren geven steeds prioriteit aan de opdrachten boven het geven van uitleg met betrekking tot de opdrachten. En dan heb je nog te maken met de moeilijkheid om de online lessen te kunnen volgen. We moeten altijd beschikbaar zijn en altijd onze mobiele telefoon controleren, bang dat er plotselinge informatie of opdrachten zullen zijn van school.
Om te voorkomen dat we door het virus worden getroffen, is het voor iedereen, waar je ook bent, belangrijk dat we gezond blijven door een masker te dragen, onze handen zo vaak mogelijk te wassen met zeep of hand desinfecterend middel, afstand te bewaren, grote groepen mensen te vermijden, voedzaam voedsel te eten en te blijven bewegen en sporten ook in de hete zon.”
Ulfa zit in het roeiteam van haar middelbare school en wil graag na het behalen van haar diploma een opleiding gaan volgen bij de marine.